Místo lodiček pantofle, místo obleku tepláky: Taneční kurzy se přesouvají na internet

DancebuddiesBy Dancebuddies11 října, 20203 Minutes

Letošní sezona není zrovna příznivá pro milovníky tance a dalších společenských akcí. Obnovení nouzového stavu uzavřelo téměř všechny taneční sály a přerušilo tak nejen klasické podzimních tanečních kurzů pro mládež, tradici, která v Čechách trvá už od roku 1830, ale také v posledních letech stále oblíbenější kurzy pro dospělé. Neznamená to však, že by tanec se světa zmizel úplně. Díky online kurzům se teď totiž může kdokoliv naučit tančit přímo doma z obýváku.

Princip je jednoduchý. Po přihlášení do kurzu dostanete přístup k profesionálně zpracovaným videolekcím, ve kterých vás taneční lektoři provedou jednotlivými tanci jako Waltz, Cha-cha, nebo třeba Blues. Začíná se od začátku, tedy od jednoduchých základních kroků a postupně se pokračuje ke složitějším variacím. Na konci kurzu pak zvládnete tančit mnohem lépe, než naprostá většina párů, se kterými se běžně setkáte na plese.

„Online výuka dává navíc šanci se naučit tančit i těm, kteří by do klasického kurzu nikdy nešli.“

Každý se zde může učit svým vlastním tempem bez obav ze společenských trapasů, nebo z toho, že by mohl zaostávat za ostatními účastníky kurzu. Online lekci si totiž můžete přehrát tolikrát, kolikrát je zapotřebí a to až do chvíle, kdy je všechno jasné i největšímu tanečnímu dřevu. Ti zkušenější pak zase ocení pokročilejší tipy ze světa taneční techniky, které pomůžou z obyčejného „šlapače kroků“ udělat dobrého tanečníka nebo tanečnici.

Online taneční kurzy

Tančete z pohodlí obýváku

Zjistit víc

Online taneční kurz ZDARMA

Tančete z pohodlí obýváku

Zjistit víc

„K perfektnímu zvládnutí všech tanců vám navíc bude stačit pár metrů čtverečních uprostřed obýváku, kuchyně, garáže, nebo třeba na zahradě.“

Lekce jsou koncipovány tak, aby k jejich zvládnutí nebyl třeba taneční sál. Když na to přijde, nepotřebujete ani partnera a můžete své taneční umění pilovat sami. Zatímco, snad s výjimkou kurzů pro mládež, vyžadují téměř všechny taneční školy přihlášku v páru, tady si v případě potřeby vystačíte i sami.

„Už nebudete marně vzpomínat na kroky, které jste se učili v tanečních.“

A ještě jednu výhodu taneční online mají. Protože jednou zakoupený kurz vám již zůstane napořád, můžete si všechny tance kdykoliv připomenout. Odpadá tak marné vzpomínání na kroky, které jste už dávno zapomněli. Pokud se chcete naučit vše, vyjdou online taneční na přibližně stejné peníze, jako účast v klasickém kurzu. Pokud se však chcete naučit opravdu tančit, jsou ve finále mnohem levnější volbou. Můžete je totiž opakovat kolikrát chcete.

Úvodní kurz základních kroků můžete navíc absolvovat celý zdarma a teprve potom se rozhodnout, zda vám online výuka vyhovuje. Stačí kliknout na tlačítko níže a začít můžete okamžitě.

Bez tance tak nemusíte být ani v letošním podivném roce. Jen místo lodiček a obleků prostě oblékněte tepláky a pantofle a vrhněte se do víru tance.

Online taneční

Související články

Jak si vybrat taneční kurz

Rozhodli jste se, že se…

Taneční pro single lidi? Prostě si partnera půjčte!

Společenský tanec se v…

Jive – Stop & Go

V dnešním videu se znovu…