Taneční pro single lidi? Prostě si partnera půjčte!

DancebuddiesBy Dancebuddies20. 9. 20203 Minutes

Společenský tanec se v posledních letech vrátil zpět do módy. Doba, kdy jste v 16ti museli protrpět škrobené taneční jen proto, abyste si o pár měsíců později nepamatovali ani krok, je pryč. Taneční kurzy pro mládež bývají dnes beznadějně vyprodány i rok dopředu a vysoké popularitě se těší také kurzy pro dospělé páry. Jenže co když vám chybí pro tanec to nejdůležitější, ochotná a motivovaná taneční polovička? Pražské taneční studio Dancebuddies svoji existenci založilo právě na lidech, kteří by se sice naučit tančit chtěli, ale prostě nemají s kým. Prostě vám tanečního partnera zapůjčí!

 

Tanec je v jádru aktivita pro páry a bez partnera nebo partnerky si ho prostě neužijete. Proto přišli v roce 2017 zakladatelé tanečního studia Dancebuddies s konceptem individuálního tanečního kurzu, který funguje na principu osobního tréninku.

„Podobně jako si v posilovně zaplatíte hodiny s osobním trenérem, u nás dostanete trenéra tanečního. Rozdíl je v tom, že vás nejen učí novým krokům a správné taneční technice, ale stává se zároveň i vaším tanečním partnerem.“

Takový zapůjčený taneční partner navíc není žádné ořezávátko. Trenéři jsou zkušení profesionální tanečníci nejvyšších tanečních tříd s mnohaletou soutěžní i lektorskou praxí. Většina se navíc tanečnímu sportu stále aktivně věnuje na závodní úrovni.

Díky individuálnímu formátu kurzu si navíc účastníci v kalendáři nemusí vyhradit jeden pravidelný čas každý týden. Lekce si mohou plánovat podle sebe. A když se rozhodnou odjet na týden na dovolenou, nemusí se před další hodinou děsit toho, že budou pozadu. Prostě naváží tam, kde přestali.

Protože se taneční trenér po celý kurz věnuje pouze jednomu člověku, je na míru ušitý také program kurzu. Každý totiž potřebuje řešit něco jiného. Někdo se potřebuje naučit základní kroky úplně od začátku, jiný už má protančené několikery střevíce a chce své umění posunout ještě dále, často i za obvyklý obsah klasických tanečních kurzů pro pokročilé.

„Ve světě tance nejde o žádnou převratnou novinku. Pro sportovní taneční páry jsou individuální lekce nezbytnou a naprosto běžnou součástí tréninku. My jsme jen tento způsob výuky nabídli široké veřejnosti včetně úplných začátečníků.“

Klienty tanečního studia jsou převážně ženy, ale v nabídce najdeme i individuální kurzy pro solo muže. Ti si obvykle chtějí hlavně zlepšit své taneční dovednosti proto, aby se na plesech a dalších společenských akcí mohli cítit pohodlně sebevědomě a nemuseli hledat výmluvy, jak se tanečnímu parketu vyhnout.

Individuální kurz pro ženy

Zatančete si s profesionálním partnerem

Zjistit víc

Související články