Archiv videa

Blues – Základ & Promenáda

Pojďte se s námi naučit tanec, který zvládne opravdu každý. Blues je totiž nejjednodušším tancem, který se v učí v tanečních.

Quickstep – Základní krok

Jedním z tanců, kterých jsme se v našich online tanečních ještě nevěnovali je Quickstep - nejrychlejší ze všem standardních tanců.

Tango – Spojka & Promenáda

V našem dnešním videu se naučíte rovnou dvě nové variace do Tanga. První je Spojka, na kterou navážeme Uzavřenou promenádou.

Rumba – Základní krok vpřed a vzad

V tanečních se nejčastěji budete učit základní krok Rumby do strany. A má to dobrý důvod, můžete z něj totiž rovnou tančit většinu nejčastějších jednoduchých variací, jako jsou New Yorky nebo…

5 nejčastějších chyb v LATINĚ

Dobří tanečníci dobře vědí, že naučit se kroky je v tanci to nejjednodušší. Teprve to, jak tyto kroky zatančíme dělí parket na začátečníky a zkušené.

Slowfox – Základní krok

Představuje vám totiž nový tanec a taky novou dvojici lektorů. Základní krok Slowfoxu vás naučí Filip a Zuzka!

Samba na místě

Před nějakou dobou jsme vás v našich Online tanečních naučili bouncing, tedy základní sambový pohyb. Dnes konečně přichází čas, abychom ho využili v plnohodnotné variaci. Tou první, kterou si v Sambě…

Salsa – Dilece No

Základní krok do Salsy už umíte. Dnes si do ní proto přidáme jednu z nejčastěji tančených a nejužitečnějších variací vůbec. Dilece No, neboli převedení partnerky na druhou stranu.

Jive – Stop & Go

V dnešním videu se znovu vrátíme k nejrychlejšímu latinskoamerickému tanci. Filip se Sabkou vás v něm naučí variaci do Jivu, která se jmenuje Stop & Go.

Bachata – základní krok

V dnešním videu se podíváme do Karibiku Ester s Kubou vás naučí základní krok dominikánské Bachaty. Vyzkoušet si ji můžete v jakémkoliv latinském baru.

Polka – základní krok

Tento tradiční český lidový tanec tančíme v rytmizaci raz & dva a postupně se otáčíme vpravo, tedy po směru hodinových ručiček. Nezapomeňte si v Polce pořádně poskočit!

Waltz – Otáčka vpravo

Přichází čas se naučit první s nejoblíbenější variaci do Waltzu, kterou je otáčka vpravo. Vyjdeme ze základního kroku na místě, v průběhu kterého se ale otočíme proti směru hodinových ručiček o 180…

Rumba – Alemana

Alemana je vlastně podtočení partnerky. Zatímco pánové tančí svůj základní krok, partnerka se během tří kroků podtočí po levou rukou partnera.

Tango – základní krok

Tango patří do rodiny standardních tanců. Tančíme ho na typickou hudbu na 4 doby. V základním kroku budeme tančit cik-cak kolem parketu v rytmizaci slow-slow-quick-quick.

CHA CHA – Ruka k ruce

Ruka k ruce je takový New York naruby. Pojďte mrknout na další jednoduchou variaci do Cha chy.

Jive – Brána & Smyčka

Tančit jen základní krok v Jivu je nuda. Pojďte se s námi naučit první jednoduchou variaci!

Waltz – Základní krok do prostoru

Základní krok na místě jsme vás už naučili. Tentokrát se proto podíváme, jak Waltz tancovat do prostoru, abyste mohli elegantně kroužit okolo celého parketu.

Cha Cha – New York

Tančíte-li Cha Chu, téměř určitě budete potřebovat umět tuhle základní variaci. V dnešním videu vám ukážeme, jak se tančí New Yorky 💪.

Valčík - základní krok

Valčík – základní krok

Žádný jiný tanec nesymbolizuje plesovou atmosféru, tak jako Valčík. 💃Ale umíte ho sami zatančit? 😇V dnešním videu vás naučíme, jak zatancovat základní krok Vídeňského valčíku, abyste už na žádném…

Rumba – základní krok

Tentokrát vás naučíme kubánskou Rumbu. Nejromantičtější ze všech latinskoamerických tanců.

Salsa – základní krok (Mambo)

Salsa je možná nejpopulárnějším tancem současnosti. Tento týden vás Ester a Honza naučí její základní krok.

Jive – základní krok

Ve třetí epizodě našich online tanečních vás Filip se Sabkou naučí základní krok Jivu.

Waltz – základní krok (čtverec)

Ve druhém díle našeho seriálu vás Honza se Sabinou naučí základní kroky anglického Waltzu.

Cha Cha – základní krok

Naučte se základní krok tance Cha Cha. Historicky první epizoda Dancebuddies Online tanečních kurzů.